9 grudnia 2017 r. w Józefowie odbyło się pierwsze spotkanie Domów Miłosierdzia i środowisk posługujących modlitwą 5 kluczy w Polsce, których największym przedstawicielem była wspólnota Gwiazda Betlejemska. Spotkanie to było odpowiedzią na pragnienie jedności, które Duch Święty od dawna wkładał w nasze serca.

I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak i My jedno stanowimy.(J 17,22)

Był to czas przyglądania się temu, co Bóg uczynił pośród nas i do czego zaprasza nas dalej. Przedstawiciele wszystkich Domów mieli okazję przedstawić się na forum ogólnym, opowiedzieć o swoim Domu, jego historii i planach na przyszłość. Mówiliśmy także o wydanym przez ICCRS dokumencie poświęconym modlitwie uwolnienia, a także o inicjatywach, jakie pragniemy podejmować w dążeniu do jedności.
Szczególne słowo w postaci nagrania wideo skierował do nas Neal Lozano, autor metody 5 kluczy, który niestety nie mógł być z nami osobiście.

Drugą część dnia poświęciliśmy na dzielenie i wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego, by wspólnie rozeznawać kierunek, w jakim mamy dalej iść, oraz projekty, do jakich jesteśmy zaproszeni. Mieliśmy także okazję zobaczyć prapremierę pięknego filmu pt. "Droga do wolności" w reżyserii Marty Głażewskiej, który opowiada o modlitwie 5 kluczy:

Na zakończenie w trakcie wspólnego uwielbienia i dziękczynienia za to dzieło, w którym Bóg pozwolił nam uczestniczyć, modliliśmy się, błogosławiąc każdemu z Domów i środowisk podejmujących posługę 5 kluczy w Polsce. Było to niezwykle piękne i jednoczące doświadczenie - staliśmy razem jak bracia i siostry, którzy pragną błogosławić sobie nawzajem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali, by uczestniczyć w tym historycznym Spotkaniu - i już cieszymy się na kolejne, a także na wspólne projekty i inicjatywy, które będziemy wspólnie podejmować!

 

1 Comment on “

  1. Bardzo ciesze sie z tak wielkiego wydarzenia. Niestety nie moglam uczestniczyc w spotkaniu.
    Czy byłaby mozliwosc odsluchania konferencji Neala ktora była puszczana podczas spotkania jak rowniez filmu Marty.
    Pozdrawiam i błogosławie
    Dorota Domanska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *