WOLNI BY WIELBIĆ

Kumran to grupa przyjaciół, którzy od lat próbują szukać Boga w codzienności i niecodzienności życia. Staramy się być dla siebie wsparciem, razem sie modlimy, razem szukamy Jego woli i idziemy za Jego wezwaniem, razem Go uwielbiamy.

Sami jesteśmy jak ci, których Bóg znalazł „na ziemi pustynnej, na odludziu, gdzie brzmiały tylko dzikie głosy. Opiekował się nimi i pouczał, strzegł jak źrenicy oka. Jak orzeł, który krąży nad gniazdem, by z niego wywabić swe pisklęta. I bierze je na skrzydła rozpostarte, niosąc je na samym sobie” (Pwt 32, 10-12a).

Jeśli chcesz pozwolić Bogu, by odnalazł cię na twojej pustyni, dołącz do nas! Tak jak my, zasmakuj Jego obecności, posłuchaj Jego głosu, poczuj Jego bliskość.

Poznaliśmy nowy wymiar rzeczywistości, nową perspektywę, która zmienia wszystko. Zasmakowaliśmy obecności Jezusa Chrystusa w naszym życiu i przekonaliśmy się, ze nie ma niczego, co mogłoby Mu dorównać.

Jesteśmy tacy sami, jak ty. Mamy swoje życie, pracę, rodzinę, swoje sprawy, kłopoty i radości. Ale całość naszego życia przenika świadomość tego, że ta rzeczywistość to nie wszystko. Że tak naprawdę najważniejsze jest to, przed czym świat ucieka, a co Bóg pozwolił nam odkryć:

Że jesteśmy stworzeni do relacji z Nim, że możemy Go znać, rozmawiać z Nim, czuć Jego obecność. Że on troszczy się o nas, tęskni za nami, czeka na nas. Że można Mu zaufać, że nigdy nas nie zostawi.

 

On dał nam się poznać i teraz nie potrafimy bez Niego żyć.

GRUPA KUMRAN
UWIELBIENIE

Odkryliśmy, że muzyka ma niezwykle istotne znaczenie dla naszej wspólnej modlitwy. Pozwala wyrazić treści, których nie da się uchwycić słowami, wprowadza nas w inny wymiar, w którym nasze serca mogą doświadczyć obecności samego Boga: „Głębia przyzywa głębię hukiem Twych potoków” (Ps 42,8). Zafascynowała nas wizja Kardynała Josepha Ratzingera, który pisze, że muzyka i śpiew „odsłaniają zasypaną drogę do serca, do centrum naszego istnienia, tam, gdzie styka się ono z istnieniem Stwórcy i Zbawiciela” („Nowa pieśń dla Pana”).

Z pragnienia, by muzyka mogła pełnić swoją najwyższą funkcję w służbie uwielbienia, powstał zespół muzyczny – Grupa Kumran. Piszemy swoją muzykę, tłumaczymy utwory najlepszych twórców i śpiewamy najpiękniejsze pieśni polskich muzyków, by stworzyć przestrzeń uwielbienia, w której dojdzie do spotkania serca człowieka z sercem Stwórcy.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 18.45  zapraszamy na adorację śpiewem w naszym kościele pw. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie.

Odkryliśmy, że muzyka ma niezwykle istotne znaczenie dla naszej wspólnej modlitwy. Pozwala wyrazić treści, których nie da się uchwycić słowami, wprowadza nas w inny wymiar, w którym nasze serca mogą doświadczyć obecności samego Boga.

Zafascynowała nas wizja Kardynała Josepha Ratzingera, który pisze, że muzyka i śpiew odsłaniają zasypaną drogę do serca, do centrum naszego istnienia, tam, gdzie styka się ono z istnieniem Stwórcy i Zbawiciela („Nowa pieśń dla Pana”).

Z pragnienia, by muzyka mogła pełnić swoją najwyższą funkcję w służbie uwielbienia, powstał zespół muzyczny – Grupa Kumran. Piszemy swoją muzykę, tłumaczymy utwory najlepszych twórców i śpiewamy najpiękniejsze pieśni polskich muzyków, by stworzyć przestrzeń uwielbienia, w której dojdzie do spotkania serca człowieka z sercem Stwórcy.

"Głębia przyzywa głębię hukiem Twych potoków"

(Ps 42,8)

ks. Piotr Jaworski

opiekun grupy

Magda Koślacz

Sopran

Maciek Herrlein

Perkusja

Marta Wójcik

Flet poprzeczny

Wojtek Koślacz

Tenor, gitara akustyczna, teksty i muzyka

Gosia Wójcik

Alt, teksty i muzyka

Sławek Szyperski

Gitara elektryczna

Basia Wójcik

Uwielbienie flagami

Robert Wójcik

Gitara klasyczna, wokal

Adam Wyrzykowski

Gitara basowa

Rafał Żmigrodzki

Skrzypce, altówka

† 21.11.2021

Zosia Koślacz

Flet poprzeczny