ZAKOŃCZENIE KURSU - 10 CZERWCA 2018


W niedzielę 10 czerwca 2018 r. w Józefowie odbył się Dzień Skupienia Domów Miłosierdzia z Józefowa, Warszawy i na Białołęce, połączony z uroczystym zakończeniem Kursu 5 Kluczy oraz Wieczorem Chwały. Był to czas radości i wspólnego świętowania, mówiliśmy jednak także o odpowiedzialności w posłudze, szczególnie w kontekście wydanego niedawno w języku polskim dokumentu ICCRS pt. Posługa uwalniania.

Poniżej krótkie podsumowanie Kursu:

Wzięło w nim udział 31 osób, z czego część otrzymała już certyfikat ukończenia Kursu, a część pragnie kontynuować formację aż do rozpoczęcia kolejnego w listopadzie tego roku. Ku naszej wielkiej radości przekonaliśmy się, że ten model modlitwy podejmowany jest w Kościele przez wiele różnych wspólnot - oto te, z których wywodzą się nasi kursanci:

Domowy Kościół (Warszawa, Glinianka)

SNE Pięćdziesiątnica (Otwock)

Veni Creator (Warszawa)

Głos Wołającego na Pustyni (Kutno)

Woda Życia (Warszawa)

Mocni w Duchu (Łódź)

Wolni w Chrystusie (Chełm)

Chwała Barankowi (Garwolin)

Opus Dei (Warszawa)

Zmartwychwstanie (Warszawa-Ursus)

Neokatechumenat (Warszawa)

Wspólnota Rodzin (Warszawa)

Dom w Ramionach Ojca (Warszawa)

Strumienie Życia (Warszawa)

Parakletos (Warszawa)

Na szczególne uznanie zasługują ci, którzy przyjeżdżali z daleka, by poświęcać swój czas na służbę innym - dziękujemy Wam gorąco!

Wielką radością są dla nas także owoce Kursu, a więc powstanie nowego Domu Miłosierdzia w Garwolinie, którego promotorem jest DM Józefów i który już został zgłoszony do ogólnopolskiej siatki dostępnej za pośrednictwem strony www.dom.jezuici.plW przygotowaniu - w procesie rozeznawania i planowania - są także dwa inne Domy, w Ursusie oraz w Kutnie. 

Ogarniamy Was wszystkich serdeczną modlitwą i życzymy wytrwałości w posłudze!

Ad maiorem Dei gloriam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *